Kategorie: Aktuálně

Zákusky a pečivo v dia provedení sklidily úspěch

Vydáno: 13.5.2013 9:31


Na akci Pekař roku – JUNIOR, která proběhla na začátku dubna v Pardubicích, si mohli jak studenti pekaři a cukráři, tak návštěvníci akce doslova a do písmene vyzkoušet, že sladkosti a pečivo „dia“ může chutnat stejně dobře jako běžné zákusky. V rámci prezentace dia sortimentu, polotovarů a dalších produktů firmy ALTIS totiž žáci Střední školy potravinářství a služeb Pardubice pod vedením zkušené pedagožky Jaroslavy Zajíčkové vyrobili lákavé věnečky, muffiny a řadu další dobrot, ovšem v provedení dia.

„Je určitě příznivé, že si nejen žáci, ale i přihlížející hosté, většinou odborníci z oboru, mohli vyzkoušet, že dia neznamená horší chuť. Vzhledem k tomu, že diabetiků u nás neustále přibývá, je jasné, že zájem o pekařské a cukrářské dia výrobky poroste,“ řekl Jaroslav Jedlička, manažer průmyslových výrobků ALTIS Kolín. To byl také jeden z hlavních důvodů, proč ALTIS podpořil národní soutěž Pekař roku – JUNIOR, kterou každoročně pořádá Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v ČR.

Během prezentace sortimentu se žáci pardubické školy usilovně snažili vyrobit lákavé pochoutky za použití dia náplní a dia polev. „S polotovary se pracuje stejně dobře jako s běžnými polevami a náplněmi. Myslím, že to je i na výsledcích vidět,“ uvedla Jaroslava Zajíčková, která společně s žáky dia dobroty doslova „vyšperkovala“. A co tedy mohli všichni nakonec ochutnat? Například listové šátečky s termostabilní arašídovou náplní, muffini s termostabilním arašídovým krémem, dia větrníky z pálené hmoty se žloutkovou a nugátovou smetanovou náplní nebo piškotovou roládu s lískooříškovým máslovým krémem.

Na závěr ALTIS rovněž předal ceny vítězům na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže PEKAŘ ROKU 2013 – kategorie JUNIOR za účasti významných hostů, sponzorů a organizátorů soutěže.

pekar junior

pekar junior

pekar junior

print Formát pro tisk

Aktuálně

ČEJKOVICE 2016

Vydáno: 5.10.2016 11:06

Přijeďte na Dny chleba 2016

Vydáno: 31.5.2016 14:39

ČEJKOVICE 2015

Vydáno: 9.10.2015 11:01

Zveme vás na Dny chleba 2015

Vydáno: 28.5.2015 17:04

Novinka "Bílý program"

Vydáno: 20.2.2015 10:26


Produktové řady

Společnost CHOCOLAND a.s.vyrábí a distribuuje řadu cukrovinek pod vlastními i privátními značkami

Chocoland

Sorini

Solen

DIANELLA

Partneři

             Český svaz pekařů a cukrářů